Öğrencilerimiz IV. Ulusal Aşçılık Kampına Katıldılar

14 Mayıs 2018 Pazartesi

Okulumuz Aşçılık Programı 2. Sınıf öğrencilerinden Hakan KANDEMİR ve Berkay BAĞDATLI, Müdür Yardımcımız ve Aşçılık Programı Öğretim Görevlisi Ahmet AHISKALI önderliğinde 22-29 Nisan tarihlerinde BOLU/Mengen’ de düzenlenen ve  Aşçılık Okulu Mezunları Derneği (ASOMDER)’ nin organize ettiği IV. Ulusal Aşçılık Kampında Üniversitemizi ve Okulumuzu  temsilen katıldılar.

ASOMDER organizatörlüğünde Mengen Kaymakamlığı , Mengen Belediye Başkanlığı ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ nin misafirliperveriğinde Türkiye’ den 56 üniversitenin 73 Aşçılık ve Gastronomi Programnın katıldığı kampta Yurt içi ve Yurt dışında görev yapan Şefler, Öğretim elemanları ve öğrencilerle faydalı bilgi alış verişinde bulunmanın yanında alınan eğitimlerle Programımıza katkı sağlayacak deneyim ve tecrübe edinilmiş oldu.  Ayrıca 2 gün devam eden Kamp Çalıştayı süresince Türkiye’ de Aşçılık ve Gastronomi  Progamlarının eğitim sorunları tartışılarak bu sorunlara çözüm önerileri sunuldu.

Kamp süresince İlgilerinden dolayı Dereli Meslek Yüksekokulu adına Mengen Belediye Başkanı Sayın Turhan BULUT’ a teşekkür ederiz.