Buradasınız :
Türkçe
English
Cuma, 18.01.2019
Hızlı Bağlantılar

25.12.17 | 10:51 | Zaman: 1 Yıl

Aşçılık Programı Uygulama Mutfağımızın Açılışı Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun'un Katılımıyla Gerçekleşti

 

Rektörümüz ve beraberindeki heyet, Aşçılık Programı için uygulama alanı olarak kullanılmak üzere kurulan mutfağın açılışını yaptı. Açılış töreninde konuşan Prof. Dr. Cevdet Coşkun şunları söyledi: “Nasıl ki bir tıp fakültesi için hastane olmazsa olmaz ise aşçılık programı içinde bir mutfak gerekliydi. Maalesef ilk mezunlarımız bu imkana sahip olamadılar. Dışarıda bir takım mutfaklarda çalışarak eğitimlerini almak durumunda kaldılar. Fakat, bugün burada oldukça modern bir mutfağı öğrencilerimizin hizmetine sunuyoruz.”

 

Yapılan mutfağın büyük bir kısmının üniversite imkanlarıyla yapıldığını ve yaklaşık maliyetinin iki yüz bin lira civarında olduğunu belirten Rektörümüz, Dereli belediyesinin de bu aşamada önemli katkılarının olduğunu vurgulayarak Başkan Şenlikoğlu’na teşekkür etti.

 

Dereli MYO öğrencilerinin kısıtlı imkanlarla yakın zamanda katıldıkları “1.Geleneksel BUGAD Kestaneli Yemekler-Ulusal Yemek Yarışması”ndan dereceyle döndüklerini hatırlatan Rektörümüz; “Öğrencilerimizin aldıkları başarıları duyunca gurur duyduk. Bu kadar imkansızlıklar içinde böyle bir derece aldıysak ulusal yarışmada, hiç kuşkumuz yok ki size sunduğumuz imkanlar iyileştikçe, geliştikçe siz daha büyük başarılara ulaşacaksınız” dedi.

 

Açılıştan sonra ilçe protokolü ile birlikte bölüm öğrencilerinin mutfaktaki yeteneklerini yakından izleme fırsatı bulan Rektörümüzün, zaman zaman öğrencilere de eşlik etti.